?

Log in

No account? Create an account
Мандрівка Україною
Кобижча. Найбільше село в Україні 
27-е-квітень-2009 10:55 pm
бус
Давно не писав, не встиг показати всю Київщину як вже потрібно показувати Чернігівщину. Ну щось почну з Кобижчі. Як згодом з’ясувалося дуже цікаве село з насиченою історією. Про історію можна буде почитати тут, а я покажу дерев’яну церкву Успіння Богородиці на Савинцях. Про церкву розповів мені батько, який був там на вінчанні у родичів. Так от після відвідувань дідуся на Чернігівщини було вирішено шукати церкву і як бачите, все ж таки знайшли, хоч і покружляли трохи.
:
Кобижча
:

Кобижча. Найбільше село в Україні, його площа становить 1918 га, налічує 96 вулиць та межує з 6500 га лісу. Cело виникло в період Київської Русі, більше ніж вісім століть тому. Також на території Кобижчи знаходяться кургани насипані 2 тис. р. до н.е.
Щодо виникнення назви села є таке припущення. У «Чернігівських єпархіальних відомостях» за 1872 р. сказано: «коб - древнє російське слово, означає чаклунство, кобник - чаклун, кобище - сильне чаклунство й житло чаклунів. Мабуть перші мешканці Кобижчі відомі були схильністю до ворожіння й чаклунства».


На той момент діяло чотири «старі» церкви: Покрови Пресвятої Богородиці, Різдва Христового, Успіння Богородиці на Савинцях (1700 р. ?) та Троїцька.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці була закрита та використовувалась як склад зерна. У 1950 – 51 роках перебудована під клуб.
Церква Різдва Христового знесена під час колективізації десь в 1928-30 р. Вона стояла на місці, де зараз їдальня школи №1. Мабуть вона була цегляна. Коли будували після війни їдальню, то знайшли підвал з церковним начинням.
Троїцька була закрита під час колективізації потім згоріла під час бомбардування у 1943 р. Іконостас з неї зберігався в церкві Успіння і повернутий в нову, невелику церкву, яку збудували на тому ж місці.

В 1914 році була зведена й прийняла учнів нова середня двоповерхова школа №1 в центрі села.:
Дерев*яні церкви
:

Comments 
27-е-квітень-2009 08:39 pm (UTC)
школа, як палац!
27-е-квітень-2009 08:42 pm (UTC)
ага ) ми теж спочатку подумали що це якийсь палац, навсяк випадок зняв, а потім вже знайшов що то була завжди школа.
27-е-квітень-2009 09:23 pm (UTC)
у нас каля аднаго мястэчка нешта было дужа падобнае да гэтай школы і -- вы не паверыце -- ТАКСАМА НЕ ПАЛАЦ)))мажліва стайні, калі я не памыляюся
This page was loaded березень 24-е 2018, 5:39 pm GMT.